Wirtualny Biznes

Współpraca z Wirtualną Asystentką

Po lekturze pierwszego artykułu o tym kim jest Wirtualna Asystentka, wiesz w czym mogę pomóc Ci zdalnie. Pamiętaj, że dzisiaj w dobie internetu, Twój pracownik nie musi pracować z Tobą ramię w ramię. Pomyśl o jakimś zadaniu, którego robić nie lubisz, a następnie spójrz na korzyści ze współpracy z Wirtualną Asystentką i prześledź krok po kroku jak ją zacząć.

Korzyści ze współpracy z wirtualną asystentką

Przede wszystkim istotnym dla Ciebie aspektem może być fakt, że otrzymasz fakturę VAT. Wówczas nie musisz myśleć o odprowadzaniu składek, podwyżkach, premiach czy nagrodach dla pracowników. Nie zaprzątasz sobie głowy urlopami czy zwolnieniami chorobowymi. Pracując zdalnie, mam swój sprzęt niezbędny do pracy, a Ty nie musisz go kupować dla swojego pracownika. Odpada Ci parę zmartwień? Nie musisz na to wszystko wydawać pieniędzy.

Zastanawiałaś się kiedyś jak wygląda dzień Twojej asystentki czy pracownika biurowego? Zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że każda z powyższych osób przychodzi do pracy na konkretną godzinę, robi sobie kawę i spędza początki pracy na rozmowach z innymi współpracownikami. Pół biedy jak nie pali papierosów. I w ten sposób przepracowała już pierwsze pół godziny. Później troszkę popracuje i … przerwa obiadowa, a może lunch na mieście? Pewnie powiesz, że Twoi pracownicy tak nie robią, że przynoszą kanapki do biura.

Pomyśl czy osoby, które są u Ciebie zatrudnione nie spędzają dużej części czasu na portalach społecznościowych? Nie muszę chyba tutaj mówić, kto płaci za ich pracę.

Inna sytuacja jest kiedy nie masz żadnego pracownika, żadnej pomocy i wszystko robisz sama. Męczysz się godzinami, bo nie wiesz od czego zacząć, w co ręce włożyć. Uczysz się wszystkiego po kolei, a dlaczego nie powierzyć swoich zadań komuś kto już tą wiedzę ma? Ty wówczas zyskasz czas na inne ważniejsze i bardziej lubiane przez Ciebie działania.

Jak zacząć współpracę z Wirtualną Asystentką?

Nie wymaga to szerszego omówienia. To bardzo prosty schemat, więc spójrz na te 4 konkretne punkty:

  1. Na początek sprawdź jakich zadań nie lubisz robić, nie umiesz, nie chcesz. Spisz je na kartce i zastanów się co w każdym z tych zadań jest dla Ciebie istotne.
  2. Listę tych zadań prześlij do mnie mailem: marta@wirtualnybiznes.com.pl, następnie, przed podpisaniem umowy umówimy się na bezpłatne spotkanie online w dogodnych dla nas obu godzinach. Wówczas omówimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.
  3. Podpisujemy umowę, określamy deadline, specjalne wytyczne itd.
  4. Dostajesz wykonane zadania oraz raport godzinowy przedstawiający czas spędzony nad nimi, ale również podsumowanie czy wszystkie wymagania zostały spełnione.

Proste prawda?

Masz pytania? Napisz do mnie: marta@wirtualnybiznes.com.pl i odwiedź mnie na Facebooku

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.